Akai AK58KA315 58 Inch UHD LED Smart TV
AKAI
Availability: 200 in stock
  • Free shipping when you spend QAR 70 and above on items
  • Easy Returns
  • Cash on Delivery available
SKU : CP6062
Warranty : Month
QAR 1999.00
Item Akai AK58KA315 58 Inch UHD LED Smart TV
Type Smart TV
Model AK58KA315
Brand Akai
Screen Size 58 inch
TV Type Ultra HD TVs
Screen Type  LED LCD
Screen Definition  4K Ultra High Definition
Screen Resolution  3840 x 2160
Mounting Type Wall Mount & Table Mount
Power Consumption (w)  145w
Color
Black
No. HDMI Ports
3
No. USB Ports
2
Connectivity
Ethernet, Wi-Fi, HDMI, Optical, USB
Features
4K UHD TV
Netflix and Prime video on Remote
HDMI Connectivity
USB Media Playback
Dolby Audio
Supported Audio Format ‎Mp3_audio, Wma
Audio Wattage  20 Watts
‎Power Source ‎AC
Description
  • Resolution: 4K UHD (3840 x 2160p)
  • Refresh Rate: 60Hz 2 AV Input Slot